Strona główna

Z Repozytorium Wiedzy
Skocz do: nawigacja, szukaj

Repozytorium

Lista dostępnych kodów źródłowych

Repozytorium zawiera edukacyjne kody źródłowe do niektórych zadań realizowanych podczas lekcji.
Pełni rolę komplementarną w stosunku do zakresu wiadomości i umiejętności nabywanych podczas lekcji, nie może więc stanowić samodzielnie, bez uczestnictwa w lekcji, wyczerpującego i jedynego źródła nowej wiedzy dla ucznia.

Programy edukacyjne są przeze mnie napisane jak najprościej czyli w taki sposób, aby algorytm i kod był możliwie najbardziej przejrzysty i łatwy do zrozumienia przez ucznia, co nie oznacza, że jednocześnie są to najkrótsze i zoptymalizowane rozwiązania. Są to materiały będące „punktem wyjścia” do pracy podczas lekcji lub samodzielnej pracy w domu. Czasami zawarłem w nich drobne błędy, które będą przedmiotem analizy i poprawy podczas lekcji, stanowiąc źródło doświadczenia dla uczniów.

Kompilacja i uruchamianie

Po pobraniu kodu źródłowego należy umieścić go w oknie kompilatora, kody zostały przetestowane i dostosowane do kompilatora Dev-C++, który można pobrać z tej strony. Dev-C++ jest kompilatorem dopuszczonym do wykorzystania podczas egzaminu maturalnego.

Licencja udostępnionych materiałów

Wszystkie kody źródłowe są chronione prawem autorskim, dalsza ich publikacja, szczególnie w wydawnictwach drukowanych i elektronicznych, wymaga mojej pisemnej zgody.

Zobacz: Licencja kodów źródłowych

Autor

Przeczytaj o autorze strony.

Linki zewnętrzne

Stefan Banach, Włodzimierz Stożek, Wacław Sierpiński, Podręczniki do nauki matematyki
Google Blockly